برگزار کننده دوره های آنلاین و حضوری فنی و حرفه ای

اسکار پوستی چیست و چطور درمان میشود؟

اسکار پوستی چیست و چطور درمان میشود؟

اسکارهای پوست

بسیاری از مواقع، پوست ما با وسائل تیز و برنده تماس برقرار می‌کند و زخمی می‌شود. در بسیاری از اوقات، افراد برخی از عمل‌های جراحی را انجام می‌دهند و پوست آن‌ها بخیه می‌شود. این عوامل موجب می‌شوند تا پوست ناحیه‌ای از بدن، زخم شود. برخی از زخم‌هایی که بر روی پوست ایجاد می‌شوند سطحی هستند و در اثر گذشت زمان، خود به خود بهبود پیدا می‌کنند و دیگر نشانه و علامتی از آن‌ها بر روی پوست باقی نمی‌ماند. این در حالی است که برخی از انواع زخم‌ها عمیق‌ترند و پس از بهبودی نیز جای آن‌ها بر روی پوست باقی می‌ماند و لذا جای بخیه و یا جای زخم در برخی از پوست‌ها به چشم می‌خورد.

در بسیاری از مواقع ظاهر اسکارهای پوست از جمله جای بخیه و یا اسکارهای کلوییدی بسیار آزار دهنده است. بنابراین لازم است برای پیشگیری از ایجاد این عوارض، از زخم‌های پوست محافظت و مراقبت بیشتری به عمل آید. برای بهبود بخشیدن به پوست آسیب دیده می‌توان از وازلین استفاده کرد تا از ایجاد دلمه بر روی زخم جلوگیری کند و از طرف دیگر از ایجاد خشکی بر روی پوست ممانعت به عمل آورد. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب پس از بهبود یافتن جای زخم نیز ضرورت دارد.

مطالعه مقاله
آیا سرطان پوست قابل درمان است؟

درمان

از جمله روش‌های درمانی موثر برای از بین بردن اسکارهای پوستی می‌توان سابسیژن، میکرولیدلینگ، تزریق ژل و فیلر، سرمادرمانی، لیزردرمانی، پیوند پوست و… را نام برد.

اساتید و پزشکان جراح و متخصص زیبایی آموزشگاه فنی و حرفه ای خیام با سالها تجربه آکادمیک و عملیاتی در زمینه جوان سازی پوست و لاغری توسط دستگاههای فوق پیشرفته مولتی و لیزر , میتوانند مشاوران خوبی برای شما باشند.

لطفا جهت رزرو وقت مشاوره و درمان با شماره های زیر در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

02186174674 – 02188231600 – 02188231798 – 09912088356  – 09912088357

 

1 نظر

  • جقدر عالی . من بوسیله میکرونیدلینگ فراکشنال در آموزشگاه خوب شما
    و با بهره گیری از تجارب بالای علمی متخصصین در مرکز خیام ، بعداز
    مدتها ، به آرزوی خود رسیدم و از شر اسکارها و جوشگاههای خودم ،
    راحت شدم . به این وسیله از همه متخصصین بسیار مجرب و مهربان
    مرکز خیام ، نهایت سپاس و تشکر را دارم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.