برگزار کننده دوره های آنلاین و حضوری فنی و حرفه ای

آیا عارضه عروق عنکبوتی خطرناک است؟

آیا عارضه عروق عنکبوتی خطرناک است؟

عروق عنکبوتی

در بعضی از مواقع مویرگ‌های سطح پوست برخی از افراد از حد نرمال و طبیعی خود درشت‌تر می‌شوند و قطر آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. به دنبال این رویداد، این افراد تورم و سرخی رگ را بر روی پوست خود مشاهده می‌کنند. این نوع از عارضه پوستی به عروق عنکبوتی معروف شده است. شیوع این عارضه در میان زنان و هم‌چنین کودکان به عنوان عروق مادرزادی عنکبوتی، بیشتر از دیگر افراد گزارش شده است. لازم است بدانید که طی این عارضه، رگ‌های پوستی دچار آسیب می‌شوند و ظاهری شبکه مانند و قرمز رنگ پیدا می‌کنند. این عامل باعث می‌شود تا تورم در این رگ‌ها و هم‌چنین انبساط نیز بیشتر اتفاق بیفتد. رنگ این رگ‌ها به طور معمول آبی، قرمز و یا بنفش است. رگ‌های عنکبوتی می‌توانند در نواحی مختلف بدن از جمله در کنار بینی ایجاد شوند. قرار گرفتن در اماکنی که دارای حرارت و گرمی بالا است می‌تواند در تشدید این عارضه پوستی نقش موثری داشته باشد.

مطالعه مقاله
اسکار پوستی چیست و چطور درمان میشود؟

درمان

عروق عنکبوتی که به رنگ‌های آبی، قرمز و یا بنفش دیده می‌شوند خطرناک نیستند و نمی‌توانند عارضه جدی برای سلامت بدن فرد ایجاد کنند. اما بسیاری از افرادی که با این عارضه سر وکار دارند بنا بر دلائل زیبایی شناسانه سعی در ترمیم و درمان آن دارند. بدین منظور استفاده از برخی از روش‌های درمانی برای این افراد توصیه می‌شود. از جمله این روش‌های درمانی می‌توان استفاده از کرم ضد آفتاب را در برابر خورشید نام برد. در حقیقت استفاده از این کرم‌ها باعث می‌شود تا روند پیشرفت این عارضه کاهش پیدا کند.

اساتید و پزشکان جراح و متخصص زیبایی آموزشگاه فنی و حرفه ای خیام با سالها تجربه آکادمیک و عملیاتی در زمینه جوان سازی پوست و لاغری توسط دستگاههای فوق پیشرفته مولتی و لیزر , میتوانند مشاوران خوبی برای شما باشند.

لطفا جهت رزرو وقت مشاوره و درمان با شماره های زیر در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

مطالعه مقاله
انواع ماساژ را بهتر بشناسیم

02186174674 – 02188231600 – 02188231798 – 09912088356  – 09912088357

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.