آموزشگاه فنی و حرفه ای خیام

دوره های آنلاین و حضوری با مدرک معتبر

فیشیال صورت و تکنولوژی زیبایی

فیشیال صورت و تکنولوژی زیبایی

فیشیال صورت

فیشیال صورت می‌تواند در چندین مرحله ی موثر، ضمن پاکسازیِ عمیق لایه‌های پوستی، به لایه برداری، آبرسانی و تغذیه ی آن با انواع ماسک‌ها و محصولات مناسبِ هر نوع پوست بپردازد.

هدف اصلی فیشال صورت استفاده از روش‌های طبیعی برای بهبود شرایط کلی پوست مراجعه کننده است که هم در بازه زمانی کوتاه نتیجه‌ای قابل قبول داشته باشد و هم در درازمدت باعث بهتر دیده شدن ظاهر پوست بشود.

البته مزایای فیشال صورت در افراد مختلف متفاوت است. هر نوع پوست، طبق نیازهایش می‌تواند از مراحل فیشال بهره مند شود اما نتایج آن در همه انواع پوست، باعث روشنی چهره و برطرف شدن کدری پوست می‌شود.

مرحله آبرسانی در پوست‌های خشک باعث کاهش سرعت در روند پیری پوست شده که در همین راستا اعتماد به نفس خوبی را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

همچنین خوب است بدانید از مهم‌ترین دلایل محبوبیت فیشال صورت، توانایی‌اش در از بین بردن جوش‌های سر سیاه است.

دستگاه‌های زیبایی و لاغری

تصور کنید همین الان که این متن را می خوانید پوست‌تان در بی نقص‌ترین حالت ممکن باشد، باز هم بدون شک هوس می‌کنید جلوی آینه با دقت بیشتری چروک ها و لک ها را واکاوی کنید؛ خواهید دید که هرچقدر هم سعی در گول زدن خودتان داشته باشید نمی‌توانید تاثیر تلاش‌های کلینیکال پزشکان متخصص پوست و زیبایی را نادیده بگیرید. پوستِ شما در بهترین حالت ممکن هم می‌تواند از چیزی که واقعا هست، بهتر باشد.

لک‌های پوستی که سالهاست بخاطر نزدن ضدآفتاب و سایر ملاحضات جسور تر شده‌اند خود را نشان می‌دهند و این وسط اضطراب باعث می‌شود جوش‌های چرکی دوره نوجوانی هم به شما سلامی دیگر بکند.

پیری زودرس پوست دقیقا همین است! اولین جایی که تکنولوژی و دستگاه‌های زیبایی مدرن وارد عمل می‌شوند زمانی است که تغییرات یک پوست طبیعی بنظر غیرطبیعی می‌رسد.

این تغییر می‌تواند گودی زیر چشم نازیبا در دختری بیست ساله باشد یا چین و چروک پیشانی به صورت غیرعادی در زنی سی ساله. به هر حال حتی اگر تغییرات متناسب با سن و سال‌تان هم پیش رفته باشد، باز هم فرصتی برای سفرهایی دوره‌ای به زمان جوانی‌تان هست.

دستگاه کوتیشن

کویتیشن اولتراسونیک یا Ultra Cavitation، یک روش جذاب برای لاغری موضعی در هر ناحیه ای از بدن که دلخواه شما است.

اگر از همان گروهی هستید که بدون شرم از سن و سال‌تان به محض اینکه تیغ جراحی و آمپول معمولی را می‌بینید فرار می‌کنید، این مورد کاملا مناسب شما است.

خبری از چاقوی جراحی نیست و هیچ نوعی از بیهوشی وجود ندارد. باید بدانید در این تکنولوژی، طی هشت تا ده جلسه و با استفاده از امواج صوتی، جراحان متبحر،سلول‌های چربی را هدف قرار داده و بدون آسیب رساندن به هر گونه بافت یا اندام دیگری از بین می برند. این گزینه برای دوست‌داران کاهش سایز می تواند مناسب باشد.

جوان سازیِ پوست با لیزرRF

RF فرکشنال بدون هرگونه استفاده از لیزر و نور می‌تواند با تکیه بر تکنولوژی امواج رادیویی و حرارت کنترل شده‌ای که به پوست می‌رساند، تنها در 3 تا 5 جلسه آن را بسیار شاداب تر و جوان‌تر نشان بدهد.

شما می‌توانید برای انواع سفت کردن و جوانسازی پوست از این تکنولوژی بهره بگیرید، همچنین دستگاه‌های مورد استفاده در کلینیک‌های معتبر قابلیت از بین بردنِ چین و چروک‌های صورت و بهبود شفافیت و بافت سطحی پوست را به صورت همزمان دارند.

محو کردن جای اسکارها و گونه سازی نیز جزو موارد مشهور استفاده از دستگاه جوانسازی با تکنولوژی RF است که با تحریک کلاژن سازی کمک به ساخت گونه‌هایی زیباتر و در عین حال پوستی یکدست‌تر خواهد کرد.

در واقع با عملکرد این دستگاه پوست ناحیه گونه‌ها کشیده و سفت می‌شود که این نوع کشیدگی پوستِ افتاده به سمتِ بالا می‌تواند در ترمیم خط لبخند نیز موثر واقع شود.

البته RF  تکنولوژی بسیار وسیعی است که در کنار موارد بالا، از نوع بای پولارِ آن جهت باز کردن چروک‌های پنجه کلاغی و زیر گردن استفاده می‌شود، از سویی دیگر با تکنولوژیِ هگزاپولار، لاغری نواحی از صورت و لیفت و زاویه سازی انجام می‌پذیرد که به تازگی مورد توجه نسل جوان قرار گرفته است.

هیدرودرمیِ پوست

دستگاه هیدرودرمی می‌تواند با سرم‌هایی ژل آبرسان مورد نظر را به سلول‌های خشکیده پوستی برساند. در حقیقت هیدرودرمی به صورت کاملا طبیعی و به دور از روش های دردناک باعث بهبود بافت‌های پوست، آن هم درست بعداز اولین جلسه درمانی می‌شود.

در این روش جوانسازی پوست، دستگاه مدنظر باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست در خارجی‌ترین لایه از بین بروند و آب رسانی، طراوت و درخشش قابل توجهی به آن بدهد.

از این دستگاه بیشتر جهت رفع خطوط ریز چروک، آفتاب سوختگی و ترمیم گودی و خشکی پایین چشم ها استفاده می‌شود. البته بی انصافی است اگر تاثیر بی نظیرش را در پاکسازی و بستن منافذ باز صورت نادیده بگیریم.

دستگاه یونتوفورزیس

اگر روزانه آنچنان عرق می‌کنید که به نظرتان یک جای کار می‌لنگد، شک نکنید که نیازتان به این دستگاه ضروری است.

به طور کلی اگر تعریق در نواحی خاصی از بدن فوران کند یا از سنین بسیار پایین شروع شود، امکان دارد نشانی از غیر طبیعی بودنِ این پروسه باشد.

تجربه‌ها نشان می‌دهد استفاده از این دستگاه از آنجایی محبوب است که تعرق بیش از حد دمار از روزگارِ مراجعه کننده در می‌آورد.

وقتی دائم عرق می‌کنید در معاشرت‌های اجتماعی و فعالیت‌های گروهی نیز به مرور تبدیل به آدم گوشه‌گیری می‌شوید که برای آشنایی با افراد و دست دادن به آن ها اقدام نمی‌کند یا از جایش جم نمی‌خورد مبادا تعریق بیش از حد در لباس و یا بوی بدن هویدا شود.

میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ

هر دوی این روش‌ها برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شوند. در میکرودرم آبریژن به علت لایه برداری سطحی و ملایم‌تر، می‌توان از آن برای پوست صورت و نواحی از بدن هم استفاده کرد. در واقع هدف نهاییِ میکرودرم ابریژن برداشتن لایه ای از از پوست شما است که انواع و اقسام سلول‌های مرده و آسیب دیده‌ در آن جا خوش کرده‌اند و با حذف‌شان می‌توان شفافیت و درخشش پوست را احیا کرد.

میکرونیدلینگ هم روش نسبتا جدیدتری است که می‌توان در صورت و دیگر نواحی از بدن حتی برای پوست سر استفاده کرد.

در روش میکرودرم ابریژن، پوست با کمک ذرات کریستالی یا دستی های نوک الماسی ساییده می شود؛ در مواردی هم از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که قابلیت مکش دارند و سلول‌های پوستی کنده شده را جمع آوری می‌کنند.

تقریباً بلافاصله بعد از اتمام میکرودرم آبریژن، نتایج آن قابل مشاهده است. پوستی لطیف‌تر و یکدست‌تر نسبت به زمانِ قبل از درمان در انتظار شما است.

در صورتی‌که با کمک میکرونیدلینگ مکانیسم‌های ترمیمی پوست به صورت طبیعی تحریک می‌شود و پوست شما عزمش را برای ساختن کلاژن‌های بیشتر جزم می‌کند.

همین رشته‌های کلاژن‌ها عملیات حجم‌دهی به پوست را مدیریت می‌کنند و سفتی و استحکام آن را افزایش می‌دهند.

در میکرونیدلینگ، استفاده از سوزن‌هایی برای ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز در پوست قابل توجه است.

سپس با حرکت دادن وسیله ای به نام درمارولر روی سطح پوست، دستگاه مورد نظر می‌تواند در هر سانتی‌متر مربع تقریبا ۲۵۰ سوراخ بی‌نهایت ریز ایجاد کند.

شگفتی دستگاه‌های زیبایی را احساس می‌کنید؟!

کاربرد دیگر میکرونیدلینگ، دارو‌ رسانی به پوست است که البته این مورد به صورت ملایم‌تر در میکرودرم ابریژن نیز دیده می‌شود. در حقیقت سوراخ‌های ریز ایجاد شده در پوست،  باعثِ رساندنِ سریع ترِ  داروها به لایه‌های زیرین آن می‌شوند.

مثلاً میکرونیدلینگ پوست سر کمک می‌کند که داروهای ریزش مو بهتر به ریشه‌ی مو برسد و طبعا تاثیرگذاریِ ویژه تری داشته باشد.

البته اگر اهل رسیدگی های سبک‌تر هستید و پوست‌تان اندکی نازک نارنجی تشریف دارد، باید بدانید که  میکرونیدلینگ کمی دردناک است. پس پیش از شروع جلسات درمان با نظر پزشک می‌توانید از کرم های موضعی بی‌حس کننده استفاده کنید.

مزوتراپی صورت و مو

مزوتراپی روشی است که در آن طی فرایندی مواد مورد نیاز و احیا کننده پوست و مو با سوزن‌های بسیار ظریف به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند.

این مواد طیف وسیعی از ویتامین ها و املاح معدنی، داروهای مناسب برای توقف ریزش مو و یا تحریک سلول‌های پوستی جهت کلاژن سازی هستند که طبق محل هدف شان به داخل پوست یا موها تزریق می‌شوند.

بدون شک مزوتراپی انقلاب بزرگی در جلوگیری از ریزش موها یا احیای مجدد بافت آسیب دیده آن‌ها به وجود آورده است. همچنین به احیای شادابی پوست، رفع اسکارها و چروک های صورت کمک می‌کند.

تزریق با توجه به عوامل مختلفی طبق نیاز مراجعه کننده و تشخیص پزشک صورت می‌گیرد.

کاربردهای شگفت انگیزی که در زمینه‌های کاهش چین و چروک عمیق یا سطحی اطراف چشم دارد، اعجازی که در درمان شل‌شدگی و افتادگی پوست می‌کند، کاهش ترک‌های پوستی و بهبود سلولیت که دغدغه بیشتر بانوان است و همچنین اثرگذاری بی رقیبی که در زمینه سلامت موها دارد باعث شده هم برای مردان و هم زنان، به یکی از کابردی ترین عمل‌های غیر جراحی در زمینه پوست، مو و زیبایی بدل شود.

برداشتن خال و زگیل به روش RF

زگیل ها معمولاً همرنگ با پوستِ افراد، دیده می شوند. آن‌ها همچنین در جایی که بافت پوست بهم چسبیده است، مانند زیر بغل یا کشاله ران رشد می‌کنند.

در حالی که علت دقیق رشدِ آن ها ناشناخته است، طبق برخی از منابع پزشکی، ممکن است با تغییرات هورمونی شدید در دوران بارداری یا ژن مادرزادی ایجاد شده باشند.

اما اگر داشتن خال یا زگیل باعث آزار و ناراحتی شما می‌شود بدانید و آگاه باشید که بدون جراحی تهاجمی می‌توان آن‌ها را از بین برد.

خال ها اما تیره رنگ هستند و در سراسر بدن ایجاد می‌شوند. همچنین می توانند صاف یا برجسته باشند. در حالی که بسیاری از خال ها خوش خیم و طبیعی هستند، باید به یاد داشته باشید که برخی از آن‌ها می‌توانند از نظر رنگ، شکل و اندازه تغییر کنند که در این صورت بهتر است به متخصص سرطان پوست مراجعه شود.

برای برداشتن خال و زگیل روش‌های متنوعی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از دستگاه Mole” remover” است.

دستگاهی که در کلینیک‌های زیبایی پوست مورد استفاده قرار گرفته؛ در صورت داشتن تخصص لازم می‌توانید در خانه نیز از آن استفاده کنید که البته در بسیاری از موارد توصیه نمی‌شود.

اما از بین بردن انواع خال و زگیل  به روش RF یکی از کم‌عوارض ترین روش‌ها است. در واقع با تابش امواج مورد نظر ابتدا محل آن قرمز و به تدریج کمرنگ‌تر شده، طی ۳ تا ۴ هفته، کاملا محو می‌شود.

در این عمل به جای بیهوشی، بی حسی موضعی انجام می‌گیرد؛ بنابراین فرد سریع‌تراز آنچه فکرش را می‌کنید می تواند به زندگی عادی برگردد اما در معرض تابشِ مستقیم آفتاب قرار گرفتن، آن هم بدون استفاده از کرم ضد آفتاب ریسکِ بزرگی است.

استفاده از این نوع جراحی رادیویی به سرعت در حال افزایش است زیرا نتایج بسیار برتری نسبت به سایر جراحی‌های مبتنی بر چاقوی جراحی ارائه می‌دهد.

برای برش بافت با لیزر RF از هیچ چاقویی استفاده نمی‌شود در واقع این موج رادیویی است که برش را انجام می‌دهد.

پاک کردن تتو توسط دستگاه

حتی اگر عشق تتو هستید و انواع و اقسام خالکوبی را تجربه کرده‌ باشید از یک جایی به بعد خسته و دلزده کوله بار تجربه هارا زمین می‌گذارید.

حدس بزنید راهِ حلِ آسان و بی دردسر برای پاک کردن‌شان چیست؟

قطعا راه‌های متفاوتی وجود دارد. از لایه برداری پوست به روش میکرودرم ابریژن گرفته تا پرتوهای لیزر که البته هر دو جزو راه‌های مرسوم‌تر هستند.

با استفاده از تکنیک لیزر، پرتوهای نور، رنگ‌دانه های باقی‌مانده در اثر خال کوبی را نابود می‌کنند و تابش نورِ هدایت شده به سمت پوست، توسط ذرات جوهر خال کوبی جذب می‌شود، در نهایت این ذرات به تدریج به قطعات کوچک‌تری تبدیل شده و از بین می‌رود.

هایفو لاغری

رسیدیم به اولین دستگاه لاغری جهان به روش غیر تهاجمی! دستگاه لاغری لیپوشیپ با روشی کاملا غیر تهاجمی، بدون برش و تیغ جراحی به عمق ۱۰میلیمتری از سطح پوست نفوذ می‌کند، سپس بافت چربی را مقتدرانه مورد هدف امواجِ قدرتمندش قرار می‌دهد.

قدرت امواج اولتراسوند هفت برابر قوی‌تر از نسل‌های پیشین دستگاه کویتیشن است که در ابتدا به آن اشاره کردیم. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای این روش از بیست جلسه(روش کویتیشن) به سه جلسه کاهش یافته است.

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع مکالمه

پاسخگویی در ساعات اداری

دکتر کمند هاشم

مدیریت آموزشگاه

دکتر کمند هاشم