آموزشگاه فنی و حرفه ای خیام

دوره های آنلاین و حضوری با مدرک معتبر

پوست چرب را چگونه درمان کنیم؟

پوست چرب را چگونه درمان کنیم؟

پوست چرب

پوست چرب را چگونه درمان کنیم؟ لازم است بدانید که هر فرد برای حفظ انعطاف پذیری و رطوبت پوست خود به میزان مشخصی از چربی‌های طبیعی نیاز دارد.

در حقیقت می‌توان گفت نوع پوست به ویژه پوست صورت، بر اساس میزان چربی که بر روی آن واقع شده است مشخص می‌گردد. بنابر این عامل می‌توان پوست را به انواع مختلفی دسته بندی کرد.

از جمله انواع پوست می‌توان پوست‌های خشک، پوست‌های مختلط و پوست‌های چرب را نام برد. پوست چرب، بدین معنا است که قرار گرفتن چربی اضافی بر روی سطح پوست صورت، موجب شده تا ظاهری براق و یا چرب به آن داده شود.

همان‌طور که می‌دانید درون پوست بدن، برخی از غدد چربی واقع شده‌اند که وظیفه اصلی این غدد این است که ماده چربی به نام سبوم را ترشح کنند. سبوم می‌تواند پوست بدن را روان کند و از طرف دیگر از بروز خشکی در آن و یا تحریک شدن پوست جلوگیری نماید.

چربی سبوم به همراه عرق و یا از طریق منافذ موجود بر روی پوست ترشح می‌شود. لازم است بدانید که در زمانی که روند ترشح سبوم به شیوه کاملا یکنواخت پیش برود این ماده، تنها پوست شما را نرم نمی‌کند؛ بلکه می‌تواند سلول‌های مرده و هم‌چنین مواد محرک دیگر را نیز از منافذ پوستی‌تان خارج کند. در حالی که در شرایطی که غدد چربی بدن، بیش از حد فعالیت داشته باشند سبوم اضافی، تولید خواهند کرد. در چنین وضعیتی، منافذ پوستی شما مسدود خواهند شد و از این طریق، مشکلات پوستی دیگری نیز برای شما به وجود خواهد آمد. از جمله این مشکلات پوستی می‌توان به آکنه و جوش سر سیاه و هم‌چنین بروز جوش چرکی در نواحی مختلف بدن اشاره کرد.

درمان

از آنجا که بروز هر یک از این عوامل باعث می‌شوند تا شما پوست زیبا و شفاف نداشته باشید پس لازم است نسبت به درمان و پیگیری این مشکل توجه داشته باشید. برای درمان این عارضه پوستی لازم است به شستشوی متعادل و متناسب پوست خود اقدام کنید.

در برخی از موارد نیز توصیه می‌شود تا از ماسک ویژه برای پوست‌ چرب استفاده کنید. این دسته از ماسک‌ها می‌توانند بافت مرده موجود بر سطح پوست را جذب نمایند و مانع از مسدود شدن منافذ پوستی گردند. پوست چرب را باید مرطوب نگه دارید و از کرم ضد آفتاب برای محافظت از آن استفاده کنید. از آنجایی که قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب می‌تواند باعث چربی پوست شود بنابراین از آفتاب سوختگی پوست نیز جلوگیری کنید.

لینک دوره آموزشی => شناخت کرم ها و ترمیم کننده ها

اساتید و پزشکان جراح و متخصص زیبایی

آموزشگاه فنی و حرفه ای خیام

با سالها تجربه آکادمیک و عملیاتی در زمینه جوان سازی پوست و لاغری توسط دستگاههای فوق پیشرفته مولتی و لیزر ,

میتوانند مشاوران خوبی برای شما باشند.

لطفا جهت رزرو وقت مشاوره و درمان با شماره های زیر در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

02186174674 – 02188231600 – 02188231798 – 09912088356  – 09912088357

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع مکالمه

پاسخگویی در ساعات اداری

دکتر کمند هاشم

مدیریت آموزشگاه

دکتر کمند هاشم